whatsapp destek
WhatsApp Destek

Şeffaf plaklarla tedaviler genellikle  erişkinlerde uygulanan bir ortodontik tedavi yöntemidir.  Her hastanın ağız yapısına özel yapılmış bir dizi  şeffaf plaklar ile Ortodonti uzmanı tarafından uygulanan telsiz ortodontik tedavilerdir. Tüm ortodontik problemlerde kullanılamamakla beraber hafif ve orta şiddette diş çapraşıklıklarında yeterli düzeltmeyi sağlayabilmektedir. 

Takıp çıkarılabilir şeffaf plakların en büyük avantajı görsel üstünlüğüdür. Tedavi gördüğünüz başkaları tarafından bilinmez. Plaklar çıkarılarak rahat yemek yenir, teller ile uygulanan ortodontik tedavilerdeki yeme  içme yasakları yoktur ve dişler kolaylıkla fırçalanabilir.

Orijinal ismi aligner (düzenleyici) olan şeffaf plakların hazırlanabilmesi için bir kez doktorunuz tarafından hassas bir ölçü alınması ya da dijital bir tarayıcı ile ağız yapınızın taranması yeterlidir.

Şeffaf plaklar, doktorunuzun tavsiyesine göre 2-3 haftada bir değiştirilerek yemek yeme haricinde kullanılır. İlk günlerde dişlerde hareketlerin başlamasından dolayı oluşan hassasiyet ve ağrılar ilerleyen günlerde azalacak ve geçecektir.izmir diş hastanesi, izmir diş polikniliği, ortodonti, diş teli, diş teli tedavisi, şeffaf diş teli, diş düzeltme, diş teli fiyatları, diş teli ücretleri, şeffaf diş teli tedavisi, pedodonti, çocuk diş doktoru, çocuk diş hekimi, çocuk diş, çocuk diş hekimliği