Diş eti hastalığı nedir?

Diş eti hastalıklarının büyük oranı ağrı semptomu vermeden ilerlediğinden kişi mevcut durumun farkında olamayacaktır. Fırçalarken ya da..

devamını oku

Diş eti hastalıkları ve genel sağlık arasında ilişki var mıdır?

Diş eti iltihabı sadece ağız içini etkilemekle kalmaz. Kan dolaşımı yoluyla iltihap faktörleri ve bakterilerin taşınabilmesi sonucu bireylerin..

devamını oku

Diş eti çekilmelerinin tedavisi var mı?

Diş eti çekilmesinin tedavisinde öncelik nedeni bulmaktan başlar. Nedene yönelik yapılan tedaviler nüksü engeller ve çekilmenin ilerlemesini durduracaktır.

devamını oku

Dişlerde sallanma hangi hastalığın belirtisidir?

Diş eti hastalığı tedavi edilmezse hastalık çene kemiğine ilerler. Dişleri sıkı ve sağlam tutması gereken çene kemiğinde kayıplar olur..

devamını oku

Diş etlerinde çekilme sebepleri nelerdir ?

Diş etlerindeki çekilme; iltihabi dişeti hastalığı sebebiyle olabildiği gibi, yanlış diş fırçalama, diş sıkma ve gıcırdatma gibi alışkanlıklar sonucu..

devamını oku

Diş taşı temizliği dişe zararlı mıdır?

Diş taşı temizliği, diş eti hastalıklarının tedavisindeki ilk adımdır. Bazı özel ultrasonik ve el aletlerinin kullanımıyla yapılır. Doğru yöntemle..

devamını oku

Diş eti hastalıklarının nedenleri nelerdir?

Temel olarak; iyi olmayan ağız bakımına bağlı olarak diş yüzeylerinde biriken bakteriyel plak dişeti hastalığı sebebidir. Ayrıca sigara..

devamını oku

Diş eti kanaması normal midir?

Diş eti kanaması, diş eti hastalıklarının ilk ve önemli belirtisidir. Fırçalama sırasında, kendiliğinden veya bir şey ısırırken kanama görülebilir.

devamını oku

izmir diş hastanesi, izmir diş polikniliği, ortodonti, diş teli, diş teli tedavisi, şeffaf diş teli, diş düzeltme, diş teli fiyatları, diş teli ücretleri, şeffaf diş teli tedavisi, pedodonti, çocuk diş doktoru, çocuk diş hekimi, çocuk diş, çocuk diş hekimliği