whatsapp destek
WhatsApp Destek
Şeffaf Plak tedavisinde ortodontik kontroller

4-6 Haftada bir kontrol sıklığı bulunmaktadır. Doktorunuzun kararına göre bu süre uzatılabilir.

devamını oku

Şeffaf Plak Tedavisi Pekiştirme

Tüm plakların kullanımının tamamlanması sonrasında dişlerin iç yüzeyinde konumlanacak sabit retainerlarınız (sabitleyicileriniz) olacaktır. Doktorunuzu dilerse retainer üzerine yeni plaklar

devamını oku

Şeffaf Plakların kullanımı

Yemek haricinde gün içinde ve yatarken dâhil 18-20 saate yakın kullanımı önerilmektedir. Sıcak olmayan içecekler kullanılırken çıkarılmasına gerek yoktur. Gün içerisinde kısa aralıklarla çıkarılıp takılabilir.

devamını oku

Şeffaf plakların bakımı

Günde bir kez ılık su ile diş fırçası ile temizlenebilir. Dilerseniz diş macunu ile fırçalayabilirsiniz.

devamını oku

Şeffaf Plakların hazırlanması

Ağıziçi ölçü ya da taramayı takiben 7-10 gün içerisinde hazırlanır.

devamını oku

Şeffaf Plak tedavisinden önce hazırlıklar

Bazı dişlerinizin üzerine toplu iğne başı büyüklüğünde şeffaf kompozitler yapıştırılır. Bu işlem bir çıt çıt gibi görev yaparak plağın dişler üzerinde istenilen konumda durmasını sağlar. Tedavi sonunda kompozitler diş yüzeyinden kaldırılır.

devamını oku

Şeffaf Plaklar ile Tel Kullanılmadan Yapılabilen Ortodontik Tedaviler

Şeffaf plaklarla tedaviler genellikle erişkinlerde uygulanan bir ortodontik tedavi yöntemidir. Her hastanın ağız yapısına özel yapılmış bir dizi şeffaf plaklar ile Ortodonti uzmanı tarafından uygulanan telsiz ortodontik tedavilerdir.

devamını oku

izmir diş hastanesi, izmir diş polikniliği, ortodonti, diş teli, diş teli tedavisi, şeffaf diş teli, diş düzeltme, diş teli fiyatları, diş teli ücretleri, şeffaf diş teli tedavisi, pedodonti, çocuk diş doktoru, çocuk diş hekimi, çocuk diş, çocuk diş hekimliği